Що робити в 40 років, щоб дожити до 90?

Кожна людина прагне до того, щоб не мати проблем зі здоров’ям. І кожному, звичайно ж, хочеться прожити якомога довше. Але однієї надії, що доживеш до глибокої старості, мало. Необхідно прикладати і певні зусилля. Багатьом це може здатися складною справою. Але насправді все досить просто. Найголовніше – необхідно вже в зрілому віці звернути увагу на своє здоров’я і завести звички, які принесуть користь Вашому організму і позбавлять його від проблем. Які ж корисні дії необхідно зробити в 40, щоб зустріти 90-річний ювілей?

Правильне харчування

Необхідно переглянути свій раціон і завести звичку харчуватися правильно. Фахівці регулярно вивчають життя довгожителів і, перш за все, раціон, якого вони дотримуються протягом багатьох років. Одне з останніх досліджень показало, що коли в раціоні відсутні насичені жири і немає цукру, то це позитивно впливає на здоров’я і дозволяє людині прожити довше. Оптимальний варіант, якщо основним продуктом харчування для людини є риба, яка доповнюється рисом і овочами. Є і ще одна корисна звичка – необхідно відмовитися від переїдання. В цьому випадку можна уникнути навантаження на органи травлення. Тоді вони не опиняться в зношеному стані завчасно.

Не гнівайтесь

Це наступна рекомендація, яку дають фахівці. Людині, щоб прожити довше, слід прощати нехороші дії, що здійснюються по відношенню до неї іншими людьми. Ні в якому разі не потрібно злитися. Коли людина знаходиться в гніві, то це стимулює вироблення в її організмі кортизолу. Його концентрація в крові людини в підвищених дозах негативно впливає на багато внутрішніх органів. Тому необхідно постійно здійснювати дії, які здатні зробити тебе щасливим. Тоді і настрій буде хорошим і негативний вплив гормону стресу на внутрішні органи буде виключено.

Рух – це життя

Багато людей прагнуть до здорового способу життя. Але зовсім не просто кожен день вставати вранці і бігти на стадіон тренуватися. Багато хто, вирішивши займатися спортом з понеділка, переносять своє залучення до спорту на іншу дату. Необхідно пересилити себе, оскільки тільки спорт допоможе зміцнити здоров’я людини і зробити організм більш молодим. Регулярно займаючись спортом, у людини з’являється можливість прожити довге життя. Заняття спортом необхідно доповнити відмовою від шкідливих звичок. Якщо вони будуть присутні у вашому житті, то ніякої користі навіть постійні заняття спортом не принесуть. Потрібно відмовитися не тільки від тютюну, а й забути про вживання спиртних напоїв. У цьому випадку Ваш організм буде функціонувати як годинник і цифра 90 років не стане для вас чимось недосяжним.

Слідкуйте за здоров’ям зубів

Якщо ваша мета зустріти 90-річний ювілей, то необхідно регулярно відвідувати стоматолога. Навідуватися до цього фахівця багато хто не любить. Але все ж це слід робити. Головна причина відвідати стоматолога не тільки в тому, що він допоможе створити гарну посмішку. Не всі знають, але хвороби зубів чинять негативний вплив на внутрішні органи. Зокрема, при наявності захворювань ротової порожнини страждає серце. Крім цього у людини при наявності таких недуг знижуються когнітивні навички. Для мозку велике значення має, щоб у людини активно відбувався процес жування. У літньому віці люди часто стикаються з тим, що зуби відсутні. Тому і доводиться відмовлятися від твердої їжі і вживати рідку. Але такий вибір призводить до негативних змін в мозковій діяльності літньої людини. У неї знижується здатність адекватно сприймати інформацію, оскільки функції мозку знаходяться на низькому рівні.

Виділіть достатньо часу на себе

Багато людей протягом всього життя виділяють велику кількість часу на контакти зі своїми родичами, друзями, сприймаючи велику кількість інформації, при цьому на себе у них практично не залишається часу. Але потрібно думати і про себе. Корисно побути просто наодинці з собою і прийти в стан гармонії. Необхідно завести звичку протягом дня хоча б на півгодини залишатися на самоті. Як провести цей час, Ви можете вирішувати самостійно. Якщо прогулянки є Вашим улюбленим заняттям, то Ви можете присвятити свій час саме цьому заняттю. Якщо Ви любите слухати музику, то залишившись на самоті, можете включити і послухати свої улюблені композиції. Або ж можна віддати перевагу на користь читання або малювання, якщо ці заняття є Вашим хобі. Головне – під час таких занять, щоб поруч не було нікого і ніхто не намагався Вас відволікти.

You cannot copy content of this page