Перейти до вмісту

Що таке шовковиця і в чому її суперсила?

  • від

Що потрібно знати про ягоді з корисним “внутрішнім світом”, яку чомусь обділяють увагою, віддаючи перевагу іншим сезонним продуктам.

Шовковиця – це плід тутового дерева, чорно-червона або біла ягода “пухирчастої” форми, що нагадує ожину. Знавці називають дерево шовковиці по темних плям на асфальті: коли ягоди достигають, вони починають масово падати на землю.

Так вже вийшло, що в сучасному світі все перемагають ті продукти, які найчастіше з’являються в просторах мережі і на сторінках Instagram. І шовковиця явно не виграші, адже її рідко можна зустріти на фотографіях з млинцями або кашею, де все частіше миготять полуниця, лохина або черешня. І тим не менше, у шовковиці є свій “козир в рукаві” – її користь, відмінна від інших ягід і несе величезну важливість для здоров’я людини.

Як і більша частина ягідних “побратимів”, шовковиця наповнена антиоксидантами, а також вважається важливим джерелом клітковини. Але крім вітаміну C, в ягоді є пристойна кількість заліза, що допомагає уникнути розвитку анемії.

Ще одна унікальна особливість шовковиці в тому, що ягода практично не має недоліків. Єдиний нюанс, який потрібно мати на увазі, це алергія на пилок – алергікам краще не зловживати ягодою, якщо не хочете зіткнутися з імовірною реакцією організму.

Шовковицю смачно їсти в сирому або засушеному вигляді, додавати в чай, варити варення, пекти приголомшливо ароматні пироги і навіть готувати наливки!