Що відбувається з організмом, коли ви їсте квашену капусту?

Квашена капуста: народження смаку
Капуста – один з найбільш універсальних продуктів: хороша в салатах, незамінна в супі і прикрашає заготовки. А з приходом холодів свіжу капусту змінює традиційні ласощі – квашена капуста. Кожен, хто хоч раз квасив капусту восени, розуміє що це джерело вітамінів.

Так що ж відбувається з організмом, коли ви їсте хрусткі ласощі?

Скарбниця вітамінів і поживних речовин
У квашеній капусті міститься величезна кількість корисних речовин: вітаміни групи B, K, U (S-метілметіонін), а також А. Завдяки такій “компанії” це блюдо вважається прекрасним засобом для профілактики багатьох захворювань.

Мало хто знає, що вітаміну C в капусті міститься більше, ніж в лимонах. Причому при заквасці він ніяк не страждає і навіть посилює свої властивості. У квашеній капусті також є такі важливі компоненти, як калій і клітковина. І якщо перший допомагає боротися із серцевими захворюваннями, то друга знижує холестерин.

Цікаво, що раніше квашена капуста була одним з важливих приписів лікарів пацієнтам, які потребують відновлення мікрофлори кишечника. Блюдо вважається відмінним пробиотиком.

Трохи про виразку
Деякі вважають, що квашена капуста – хороший засіб для тих, хто страждає від виразки шлунка і гастриту. Але чи так це? З одного боку – так, адже капуста містить вітамін U, який загоює слизову шлунка. А з іншого боку, капуста сама по собі – дратівливий продукт, а її клітковина може викликати газоутворення і зайве виділення шлункового соку. Ось чому цей продукт варто вживати з особливою обережністю, а краще – відмовитися взагалі.

Про схудненні
Капуста – улюблений продукт всіх “діетчіков”, а в кислому вигляді її калорійність знижується ще більше. До всього іншого, дієтологи сходяться на думці, що вона володіє очисними властивостями.

Про красу
У складі “кислого продукту” числяться необхідні для жіночого організму елементи: йод і нікотинова кислота, які надають блиск волоссю і роблять нігті міцними. Дивно, але квашену капусту також використовують в косметичних масках для обличчя: для зволоження, очищення і підвищення тонусу.

You cannot copy content of this page