Перейти до вмісту

Що відбувається з організмом, коли ви їсте вівсянку?

  • від

“Вівсянка, сер!”, Або Вся правда про вплив самого популярного сніданку на організм при щоденному вживанні.

Так повелося, що вівсяна каша вранці стала запорукою здоров’я і енергії. Цю традицію підтримують британці, щоденний раціон яких рідко обходиться без знаменитої крупи. Щоб зрозуміти, чи так корисна вівсянка кожен день, дієтологи вирішили розповісти, як улюблена каша Єлизавети II впливає на організм.

Вівсянка зі знаком плюс

Безумовно, вівсяна крупа має корисні властивості, про які ви могли чути від лікарів і дієтологів. Цю кашу дійсно рекомендують включати в раціон при загостреннях хвороб шлунково-кишкового тракту. Все тому, що вівсянка має обволікаючі властивості, полегшує процес травлення і виводить шлаки з організму.

Однак варто розуміти – в подібному випадку лікарі наполягають на тому, що крупу потрібно розварювати і протирати, так як грубі волокна можуть завдати шкоди слизовій оболонці шлунка.

Завдяки високому вмісту клітковини в крупі вівсянка не тільки нормалізує роботу кишечника, але і знижує рівень цукру і холестерину. У каші містяться необхідні елементи для людського організму: калій, кальцій, магній, залізо, фосфор і інші.

А щоб сніданок вийшов дійсно правильним і корисним, важливо вибирати певне зерно. Таким варіантом вважається цільна крупа, яка потребує тривалого варіння, але ніяк не пластівці швидкого приготування.

Також хочеться відкинути сумніви, що стосуються термообробки (варіння) крупи. Найцінніші речовини в складі вівсянки – вітаміни і мінерали – при варінні залишаються цілими і неушкодженими. Також сміливо додавайте в крупу молоко, горіхи, фрукти та висівки. Але ось від цукру краще відмовитися.

Вівсянка зі знаком мінус

Отже, доведеться розвінчати міф про те, що будь-яка вівсянка корисна. Пам’ятайте, що “правильною” може вважатися лише цільнозернова крупа або пластівці грубого помелу.

Що відбувається з організмом, коли ви їсте сухофрукти?
Також варто відзначити, що вівсянка в меню не є чарівним порятунком від зайвих кілограмів, а її включення в раціон навряд чи моментально запустить процес схуднення. Так, краще віддати перевагу вівсянку, ніж зацукрованим пластівцям з молоком, але пам’ятайте про те, що крупа повинна варитися не на молоці.

За словами дієтологів, кращі дні для вживання вівсянки – тренінгові дні, коли складні вуглеводи засвоюються швидше. Також ви будете здивовані, але, незважаючи на расхожість в думках, “чиста” вівсянка – не найкращий варіант для сніданку. У каші міститься мінімальна кількість білка, необхідного людському організму. Саме тому вівсянку варто їсти на другий сніданок або поєднувати з білковою їжею – наприклад сиром.