Шоколадний кекс в чашці в мікрохвильовці за 5 хвилин

М’який і ніжний, шоколадний десерт з рідкою начинкою стане справжнім порятунком, коли потрібно терміново приготувати щось солоденьке. З чашкою кави таке швидке тістечко з мікрохвильовки – ідеально!

ІНГРЕДІЄНТИ

  • Пшеничне борошно 70 гр
  • Цукор 2.5 л
  • Какао-порошок 2 л
  • Рослинна олія 2 л
  • Молоко 9 л
  • Розпушувач 1 гр
  • Сіль за смаком
  • Гіркий шоколад 10 гр
  • Цукрова пудра 0.5 л

 Приготування

Крок 1. Пшеничне борошно вищого сорту просійте через сито в миску. Додайте розпушувач для тіста. Саме він буде відповідати за підйом і пишність кексів.

Крок 2. Додайте цукровий пісок, какао-порошок і трохи солі для підсилення смаку кексів. Какао теж краще просіяти через сито, інакше потім доведеться позбавлятися від грудочок какао в сухій суміші.

Крок 3. Ретельно перемішайте суміш до об’єднання всіх інгредієнтів. У нас вийшла готова суміш для кексів, прямо як з магазину! До речі, якщо вам сподобається цей рецепт, можна заздалегідь заготовити побільше такої сухої суміші, і в потрібний момент просто додавати рідку складову! Це дозволить значно заощадити час на приготування цього  швидкого десерту.

Крок 4. Додайте молоко і рослинне масло. Знову перемішайте суміш до однорідності.

Крок 5. Дно кухлів, придатних для використання в мікрохвильовій печі, змастіть соняшниковою олією. Стінки кухлів повинні бути сухими! У мене звичайні керамічні кружки об’ємом 360 мл. Вилийте приблизно по півтори столові ложки тісту в кожну кружку.

Крок 6. Далі, за бажанням, можна викласти по невеликому шматочку гіркого або молочного шоколаду. Тоді кекси вийдуть з рідким центром. Але це зовсім необов’язковий крок! Можна відразу розподілити все тісто порівну не додаючи шоколад.

Крок 7. Розподіліть тісто поверх шоколаду порівну між. В результаті чашки повинні бути заповнені не більше, ніж на дві третини свого обсягу, щоб при випіканні кекси не вийшли за межі своїх кухлів. У мене тісто не доходить навіть до середини.

Крок 8. Випікайте кекси протягом двох хвилин при потужності вісімсот ват в мікрохвильовій печі. Орієнтуйтеся на свою мікрохвильовку! Якщо у вас більш потужна, то знадобиться менше часу на приготування, і навпаки.

Крок 9. Шоколадні кекси повинні збільшитися в обсязі і стати пружними, але, при цьому, не пригоріти знизу! Якщо вам здається, що кекси після двох хвилин приготування все ще вогкуваті, можна просто допекти їх ще трохи. Перед подачею посипте кекси цукровою пудрою.

Нагадаю, що не весь посуд придатний для використання в мікрохвильовій печі! Точно не підійде металева, позолочена і тонка пластикова.

Подавати такі кекси можна як прямо в чашках, так і окремо від них. Особисто мені здається, що поза кухлів цей десерт сприймається як якесь витончене і більш складне в приготуванні! Загалом, подача залежить від того, яке саме враження ви хочете зробити.

You cannot copy content of this page