Тепер я можу сама обрати смачний кавун!

Як правильно обрати смачний, стиглий кавун?

Літо запам’ятовується нам не тільки великою кількістю сонця, подорожей і свіжої зелені, а й чудовим десертом цього сезону – кавунами. Стиглий кавун з бархатистою і соковитою м’якоттю доведеться дуже до речі в жаркий день, при цьому головне – правильно обрати смачний кавун. Деякий час кавун вважався марним плодом, проте пізніше було встановлено, що ця велика ягода є справжньою кладезью фіоліевих кислот, що благотворно впливають на кровотворення і хімічні процеси в організмі. Незважаючи на те, що кавун на 90% від своєї маси складається з води, в ньому присутні і корисні речовини – вітамін С, клітковина і залізо і т.д.

Напевно, любителів цієї чудової ягоди знайдеться чимало. Однак чи кожен з нас знає, як правильно обрати кавун? На жаль, знайти абсолютно екологічно чисті фрукти, як і кавуни, зараз дуже проблематично. Проте обрати найбільш «чисту» ягоду, без надлишку в ній нітратів та інших, шкідливих для організму речей, не так вже й складно.

Існує кілька секретів того, як правильно вибрати смачний кавун.

Ретельно обирайте місце і час покупки кавуна. Якщо Ви хочете у повній мірі насолодитися смачним кавуном без шкоди для власного здоров’я, то стежте за тим, де Ви збираєтеся купувати кавун. Вкрай не рекомендується купувати кавуни поблизу запорошених доріг, по яких раз у раз їздять автомобілі, випускаючи в повітря шкідливі гази. Хоча, з іншого боку, це – найпоширеніший варіант, купити кавун під час поїздки поблизу траси просто і швидко.

Чи не відрізняються смаком і кавуни в магазинах – як правило, супермаркети закуповують їх ще незрілими. Ідеальне місце покупки – намет поруч з полем, на якому ці кавуни і ростуть. Ранні кавуни краще не купувати, насолоджуватися ними краще не раніше серпня.

Звертайте увагу на колір кавуна. «Обличчя» ягоди завжди підкаже Вам, як обрати солодкий кавун. Звертайте увагу на забарвлення кавуна: воно повинно бути контрастним, але не матовим. Однак вибирати кавун за цією ознакою складно: перед продажем кавуни ретельно натирають ганчіркою, надаючи йому товарний вигляд, а тому визначати стиглість ягоди лише за забарвленням – заняття ризиковане.

Жовта пляма є також обов’язковим атрибутом смачного кавуна. Про стиглість вона не говорить нічого, однак розмір плями може сказати про смак ягоди: якщо розмір плями варіюється від 5 до 10 см, значить, Вам попався цілком солодкий і соковитий плід.

Визначайте стиглість кавуна по звуку. Багато хто помилково вважає, що обрати хороший кавун можна по глухому звуку. Насправді, при постукуванні правильний кавун повинен видавати дзвінкий звук, що говорить про пористості м’якоті, а, отже, і про стиглість ягоди. На словах складно передати звук, видаваний стиглим кавуном, однак після невеликого тренування Ви зможете легко визначати правильне звучання. Також при несильному стисненні кавун повинен злегка потріскувати, що також сповістить Вас про його зрілість і соковитість.

Відсутність плодоніжки – поганий знак! Ще один спосіб того, як обрати стиглий кавун – це уважно оглянути плодоніжки або так званий «хвостик» плода. Вона повинна бути в міру суха і жовта: занадто пересушена плодоніжка говорить про те, що кавун зазнав тривале транспортування і зберігання, що навряд чи пішло на користь його смаку. Кавун без «хвостика» краще не купувати: швидше за все, його навмисно відірвали, щоб приховати погану якість плоду.

Стиглий і соковитий кавун ніколи не тоне у воді. Крім того, при розрізі ягода буде розходитися, злегка потріскуючи під лезом ножа. Насіння стиглого кавуна мають темно-коричневе або навіть чорне забарвлення. Білі насіння – ознака недостиглого плода або високий вміст нітратів в ягоді.

Категорично не рекомендується купувати кавуни з надрізом або дефектами. У цьому випадку ризик отримати отруєння зростає в кілька разів.

Знаючи секрети того, як обрати хороший кавун, Ви можете не сумніватися в стиглості купленого плода, розрізавши який Ви відчуєте солодкий аромат і тут же зрозумієте, що зробили правильний вибір.

You cannot copy content of this page