Перейти до вмісту

Томати вмить дозріють. У чому секрет перетворення зелених плодів в стиглі

  • від

Смачні й соковиті томати вирощує кожен дачник, але не кожен знає секрет перетворення зелених овочів в стиглі.

Найчастіше томати так і залишаються «вічнозеленими», і не тільки у відкритому ґрунті, а й у теплиці. А все тому, що ці овочі дуже теплолюбні й світлолюбні, і найменше похолодання і затінення означають для них затримку дозрівання, а в гіршому випадку – ще й захворювання фітофторою.

Що лікує помідор?

Розчини, які не приносять користі

Зазвичай томати дозрівають вдома, але при цьому методі вони вже не вийдуть настільки ж смачними, як якби дозріли природним способом. Своєю чергою, щоб прискорити їх дозрівання на кущі, існує багато рецептів, але всі вони пов’язані з обприскуванням томатів будь-якими розчинами (молочними, йодними й іншими), і часто ці способи не допомагають.

Чому? Та тому, що всі ці способи діють лише за певних умов: важливі температура і вологість повітря, а також освітленість, які були на момент обробки. Так, при прохолодній, дощовій погоді ці способи, швидше за все, не спрацюють, і томати як були зеленими, так і залишаться.

Томати ще зелені. Немає стресів!

Головний фактор, що впливає на дозрівання томатів, – це, звичайно, властивості сорту або гібрида. Якщо в середній смузі або на північ  висаджується пізньостиглий сорт (гібрид), то в цих умовах він, звичайно, не визріє, не дивлячись на всі хитрощі.

А ще сорт (гібрид) повинен бути генетично стійкий до стресових факторів, перепадів температур. Внаслідок такого стресу томати як би затримуються в розвитку і можуть довгий час перебувати в «зеленому» стані. Якщо ви вибрали відповідний гібрид, то це вже велика гарантія отримання стиглого врожаю.

Видалимо пасинки

Про своєчасне пасинкування знають, напевно, всі садівники. А ось листя часто вже не обривають. Для швидкого дозрівання томатів необхідно при появі зав’язей обірвати все нижнє листя, а як тільки плоди почнуть фарбуватися, бажано обірвати більшу частину листя на рослинах.