Три способа зарядитися енергією природи

Як пояснюють експерти, природа особливо гарна тоді, коли ми пізнаємо її на чуттєвому рівні. Тому занурення в її реальність по-справжньому безцінне.

Карл Густав Юнг вважав, що природна життя – це «поживний грунт душі». У цьому переконані і сучасні дослідники. Ми отримуємо підтримку від природи, навіть коли звертаємося до неї в своїй уяві.

І все ж безпосередню зустріч з природою один на один важко чим-небудь замінити. «Найкращий спосіб полягає в реальному, а не віртуальному зануренні, – вважає Алікс Коске, ведуча наукові дослідження психології навколишнього середовища в Університеті Монпельє. – Прямий фізичний контакт з природою корисніше опосередкованого: кольори, запахи перегною, щебет птахів, шелест листя, шум вітру в деревах, до кори якої можна торкатися … »

1. Заземлення
Підтримка міцних зв’язків з природою починається з нас самих.

Щоб заземлитися – щільно притисніть стопи до землі, відчуєте, як впевнено і надійно ви стоїте. Закрийте очі, утримуючи рівновагу. Зробіть глибокий вдих, відчуваючи енергію, що наповнює вас. Потім зробіть довгий потужний видих, розслабте верхню частину тіла, трохи попружіньте на ногах і уявіть, як з видихом йде емоційне і фізичне напруження.

Постарайтеся задіяти всі органи чуття: прислухайтеся до шелесту листя, дзюрчання струмка, відчуйте повітря на шкірі. Якщо є бажання і дозволяє погода, вправу можна виконувати босоніж, тоді контакт буде повніше. Залишаючись в такому положенні, зробіть стільки вдихів і видихів, скільки захочеться. Ви відчуєте, коли вправа можна завершити.

2. Споглядаємо за зірками
Спостереження за зоряним небом виробляло на людину в усі часи сильне враження, нагадуючи йому про глибоку взаємозв’язку з Всесвіту. Радимо лягти на килимок або в гамак і охопити поглядом все небо над головою. Уявіть, що ви перенеслися в епоху, коли людство орієнтувалося за зірками, не маючи інших способів навігації. Тоді люди були ближче до природи, і образ їх життя був іншим.

Уявне вийде на поверхню і нагадає нам про те, що природа знаходиться не тільки навколо, але і всередині, в нас самих, ми – її частина.

Пофантазуйте, ким би ви були, якби жили в той час. Де б ви жили? Чим займались? Чим харчувалися? З ким спілкувалися? Можливо, ви багато подорожували? Або зрідка залишали будинок, прямуючи в сусідні міста? Пішки або верхи на коні? У будь-якому випадку зоряне небо допомагало б вам знайти вірний шлях.

Ця вправа дозволяє не тільки доторкнутися до природи, а й ближче познайомитися з собою: заглянути в несвідоме, дізнатися бажання і мрії, про які до цього не думалось. Не обов’язково виконувати його на самоті, можна складати історії разом з близькими, тоді вийде сюжет з різними лініями. Дітям це теж корисно: такі заняття розвивають фантазію і образне мислення, збагачують словниковий запас, розширюють кругозір і зміцнюють дитячо-батьківські відносини.

3. Pозчинитися в звуці води
В середньому на 70% ми складаємося з води. Бурхливі потоки змушують нас забути про все і занурюють в споглядання. Існує спеціальна японська техніка релаксації takigyo – медитація в позі сидячи під водоспадом.

You cannot copy content of this page