Перейти до вмісту

Варення з яблук з лимоном – 2 найсмачніші та нескладні рецепти

Це чудова альтернатива традиційному яблучному варенню. Розповідаємо, як швидко зварити варення з яблук із лимоном на зиму.

 

Яблука з лимоном на зиму: рецепт 1

Для приготування такого варення знадобиться:

2 кг яблук;

1 кг цукру;

2 лимони.

 

Спосіб приготування.

1. Спочатку потрібно підготувати сироп: висипати цукор у каструльку та залити теплою водою, щоб вона його лише покрила. Розмішувати до повного розчинення цукру у воді.

2. Яблука вимити, розрізати на чотири частини, потім на менші шматочки, видалити серцевинки. Шкірку зрізати не потрібно, якщо вона не надто груба. Викласти яблука в каструлю із сиропом. Варити на повільному вогні до прозорості яблук.

3. Поки варення вариться, підготувати баночки та кришки. Їх потрібно ретельно вимити та простерилізувати.

4. Зняти з лимонів цедру дрібною терткою. Лимон нарізати тонкими скибочками чи четвертинками кола. Насіння видалити. Пару тонких скибок залишити для прикраси.

5. Коли яблука стануть прозорими чи пюреподібними, покласти в каструлю цедру та нарізані лимони. Варити трохи більше ніж п’ять хвилин. Готове варення відразу ж обережно розкласти по баночках. З краю баночок, щоб було видно, покласти часточки, залишені для прикраси. Закатати банки кришками герметичними. Зберігати можна в льоху або в коморі за кімнатної температури.

 

Яблука з лимоном: рецепт 2

Це варення вариться у два підходи, яблучні часточки виходять цілими та прозорими.

Для цього знадобиться:

3 кг яблук;

2 великі лимони або 3 невеликі;

2 кг цукру;

0, 5л води.

 

Спосіб приготування

1. З води та цукру зварити сироп на повільному вогні, помішуючи, щоб цукор не підгорів.

2. З лимона видалити кісточки та нарізати тонкими скибочками.

3. Яблука вимити, зрізати пошкоджені місця, розрізати навпіл. Після цього видалити серцевини та нарізати яблука на тоненькі часточки.

4. Скласти яблука в каструлю з сиропом, туди ж додати лимони нарізані, варити 7 хвилин при несильному кипінні та зняти з вогню.

5. Дати яблукам охолонути й просочитися сиропом. Можна залишити проти ночі.

6. З ранку яблука проварити приблизно пів години до повної готовності. Варення розкласти гарячим у підготовлені банки та закатати на зиму. Сироп після остигання (якщо поставити ненадовго в холодильник) набуває консистенції желе.

 

Обидва рецепти прості в приготуванні, та мають відмінний результат — ароматне і дуже смачне яблучно-лимонне варення.