Вчені назвали саму шкідливу і небезпечну кашу

Вчені назвали саму шкідливу і небезпечну кашу
Каша є обов’язковою складовою здорового харчування. Але як розповіли вчені, не всі так однозначно і деякі види каш потрібно їсти дуже обережно.

Саме до цієї категорії віднесли вівсянку – звичний і доступний продукт, який є в меню більшості сучасних людей.

Всі ми з дитинства знаємо, що геркулес відмінно налагоджує роботу травної системи і бореться з безліччю захворювань шлунково-кишкового тракту. Але на ділі виявилося, що не все так однозначно.

У складі каші є фітинової кислота, яка перешкоджає всмоктуванню кальцію в кишечнику. Для дорослих людей це не так критично, а от дітям і літнім людям це може нашкодити. Особливо акуратними з цим продуктом потрібно бути жінкам, адже у них з віком і так порушується процес засвоєння кальцію в організмі.

Інший ризик пов’язаний не стільки з самою вівсянкою, скільки з її бистрозаварюваємим варіантом. У такому продукті міститься багато крохмалю, який в процесі травлення перетворюється в глюкозу. Тому швидкі пластівці цілком можуть привести до діабету (або посилити вже наявний).

І остання небезпека відноситься до дуже малої кількості людей, які хворіють на целіакію і не можуть перетравлювати глютен. У вівсянці він теж є, тому таким людям кашу зі свого раціону доведеться просто виключити.

You cannot copy content of this page