Вчені з’ясували, чи можна пити воду, яку кип’ятили два рази

Зазвичай після кип’ятіння в наших чайниках ще залишається трохи води. Чи обов’язково потрібно від неї позбавлятися, або можна залишити і закип’ятити пізніше ще раз? Німецькі експерти з Інституту Фрезеніус дали чіткі наукові рекомендації на цей рахунок.

Поширена помилка
В умах багатьох людей сидить переконання, що не можна більше одного разу кип’ятити воду, так як це є шкідливим для нашого здоров’я. Практично кожен другий після разового кип’ятіння виливає її з чайника. Багато людей бояться бактерій або шкідливих речовин, які можуть в ній накопичуватися і погано позначатися на самопочутті.

Але насправді чи небезпечно пити воду, яка кипіла повторно?

Вердикт німецьких фахівців такий: вживання води після повторного кип’ятіння не несе будь-яких небезпечних наслідків для здоров’я.

«Не варто боятися розмноження бактерій у воді: їх кількість, поки вони будуть перебувати в чайнику, дійсно може зростати, однак при повторному кип’ятінні води мікроорганізми повністю знищуються окропом. Що стосується смаку води, яка повторно закипіла, немає ніяких наукових доказів того, що він стає гірше », – вважають фахівці.

Вчені закликають використовувати на своїй кухні тільки якісну і  обов’язкову сертифікацію на посуд від перевірених і безпечних виробників. Це захистить вас від ризику проникнення частинок матеріалів чайника в воду за той період часу, поки вона в ньому знаходиться і кип’ятиться.

You cannot copy content of this page