fbpx

Вчені з’ясували, яка поза для сну подовжує життя

Дослідники встановили, що певна поза може не тільки забезпечити більш міцний сон, а й продовжити життя

Вчені з технологічного університету з Норвегії спільно з колегами з Данії довели, що сон на боці є найкориснішим

Провівши дослідження положень сплячих людей, вченим вдалося встановити, що люди, які сплять на боці мають більш міцний сон, а для жінок ця поза зовсім може стати запорукою збільшення тривалості життя.

Так, у сплячих на боці людей менше проблем з викривленням хребта і в цілому більш міцне здоров’я. Особливу користь сон на лівому боці приносить вагітним жінкам, дозволяючи організму за ніч нормалізувати кровообіг.

Також сон на боці зводить до мінімуму ймовірність хропіння, на відміну від сну на спині, коли язик перекриває дихальні шляхи, і сну на животі, що дає навантаження на грудну клітку.

При цьому вчені відзначили, що така поза може мати і негативні наслідки для тих, хто переніс інфаркт чи має захворювання серцево-судинної системи, а також забезпечує додаткове навантаження на печінку.

Related Post

Орган, який насправді визначає терміни життяОрган, який насправді визначає терміни життя

Здавалося б, все наше життя залежить від серця, однак провідні геронтологи світу стверджують, що на тривалість життя прямий вплив надає кишечник. Фахівці впевнені, що від мікроорганізмів в нашому кишечнику залежить

Епідемія паніки: як перестати боятися коронавирусаЕпідемія паніки: як перестати боятися коронавируса

Паніка навколо нової епідемії поширилася по світу швидше будь-якого вірусу. Як не піддатися тривозі і впоратися зі страхами? Які заходи боротьби із захворюванням протиставити деструктивному занепокоєнн.? Новий китайський вірус змусив

Як залишатися бадьорим весь деньЯк залишатися бадьорим весь день

Прокинутися рано вранці – це ще півсправи. Більш складне завдання – не спати на ходу протягом дня. Хороший міцний нічний сон – це запорука бадьорості, тому потрібно як слід висипатися.

facebook