Як мурашки захищають від облисіння

Довгий час вважалося, що гусяча шкіра не несе практичної користі. Нове дослідження гарвардських вчених доводить зворотнє – цей рефлекс можна успішно використовувати для профілактики облисіння.

Дослідники з Гарвардського університету з’ясували, навіщо людині потрібні мурашки. Згідно з результатами проведеного експерименту, ключова функція цього механізму – регуляція стовбурових клітин, що відповідають за ріст волосся. Відповідне дослідження було опубліковано в спеціалізованому науковому журналі Cell.

Довгий час вчені вважали феномен появи мурашок пережитком минулого, який не має практичного сенсу. Адже якщо тваринам з густою шерстю цей фізіологічний механізм допомагає захищатися від холоду і виглядати візуально крупніше в моменти небезпеки, то для людини він здається абсолютно марним. Експерименти з гризунами дозволили довести зворотне професору Я-Чи Сюй і його колегам по кафедрі стовбурових клітин і регенеративної біології Гарвардського університету.

Підшкірні м’язи, які скорочуються при виникненні мурашок, з’єднують симпатичний нерв зі стовбуровими клітинами волосяного фолікула. Таким чином, коли шкіра покривається крихітними горбками, наш організм запускає програму прискореного зростання нового волосся, а виділяється при цьому гормон норадреналін який запобігає облисінню.

Так організм захищає себе від переохолодження. Дослідники вважають, що саме тому механізм появи гусячої шкіри не втратився в ході еволюції.

Вчені також відзначають, що при певних обставинах мурашки можуть бігати не тільки по тілу, а й по голові. Наприклад, якщо ми слухаємо гарну музику, відчуваємо задоволення, сильно лякаємося або смакуємо щось грандіозне.

Своє відкриття фахівці Гарвардського університету зробили ще пару років назад, але детальний звіт про виконану роботу опублікували лише зараз.

Цілком може з’ясуватися, що користь мурашок не обмежується тільки терморегуляцією і стимуляцією росту волосся. У майбутньому дослідники планують продовжити вивчення фізіологічних особливостей цього рефлексу і його вплив на організм.

You cannot copy content of this page