Як навчитися засинати за 1 хвилину

Проста і ефективна методика, яка допоможе вам заснути і виспатися за будь-яких обставин.

– Все почалося за тиждень до весілля мого кращого друга. Тоді моя втома і нервозність досягли критичної позначки. Я ніяк не могла заснути. Все через те, що мені потрібно було підготувати вітальну промову. Моя сором’язливість і переживання з приводу майбутнього не давали мені спати.

Після трьох днів безсоння і зустрічі світанків я зізналася собі, що занадто багато переживаю, і запитала поради у матері нареченої. Вона порадила мені одну методику, яка повинна була допомогти. І я повірила їй, адже ця жінка вже не перший рік веде сеанси медитації і має ліцензію на проведення оздоровчих практик. Що тут скажеш, її порада дійсно змінила моє життя!

Найкраще можна запам’ятати цей метод, якщо назвати його «4-7-8».

Все що потрібно зробити:

  • Спокійно вдихати через ніс упродовж 4 секунд.
  • Затримати дихання на 7 секунд.
  • Після цього не поспішаючи видихати через рот упродовж 8 секунд.

Ось так все просто. Ця дихальна вправа уповільнює наш серцевий ритм і заспокоює. Причому відбувається це дуже швидко – всього через кілька повторів. Це працює. Хоча і виглядає як божевілля.

Як це працює:

Я не могла дочекатися, коли ж зможу перевірити цю штуку на практиці. До мого повного здивування, я прокинулася на наступний ранок, навіть не встигнувши усвідомити, що не дорахувала до чергової 8-ї секунди на видиху.

Ось що я дізналася про цей ефект. Коли ви відчуваєте стрес або тривогу, кількість адреналіну у вашій крові збільшується, а дихання стає швидким і поверховим. Методика, про яку мені розповіла ця жінка, діє як седативний препарат. Затримка дихання з вимушено повільним видихом неминуче уповільнює серцевий ритм. Це фізіологія.

Також ця практика заспокоює ваш розум. Просто тому, що вам потрібно постійно рахувати і зосереджуватися на своєму диханні. У цей момент ви цього не усвідомлюєте, але ваша центральна нервова система буде поступово заспокоюватися, а почуття тривоги йти. Ефективність такої методики вам підтвердить будь-який невролог.

Як підсумок, все ваше тіло розслабляється. За швидкістю сили ефекту це схоже з тим, коли вам роблять анестезію.

Вивченням цього методу зайнявся доктор медичних наук з Гарварда Ендрю Вейл. Він з’ясував, що практика «4-7-8» вже кілька століть відома індійським йогам. Вони використовували її під час своїх медитацій, щоб досягти повної релаксації. Так що можна вважати її абсолютно безпечною.

Як це може бути корисно конкретно вам:

Я можу сказати одне: якщо ця техніка буде впливати на вас так само, як і на мене, вона допоможе заснути набагато швидше. І це стосується зовсім різних ситуацій. Наприклад, коли ви прокидаєтеся пізно вночі, занадто багато думаєте про щось і ніяк не можете заснути. Або ж коли ви нервуєте перед конкурсом або важливою подією у вашому житті. Методика «4-7-8» допоможе вам.

З моменту підготовки до весілля я використовую її щовечора і, встаючи вранці, кожен раз дивуюся тому, як добре вона працює.

You cannot copy content of this page