Як не стати жертвою кліща?

• Де зустрічаються кліщі
Найбільш ймовірне місце зустрічі – густа трава і чагарник в затінених місцях: кліщ любить вологість. За рахунок гачків на лапах він легко чіпляється за одяг людини. Потрапивши на тіло жертви, кліщ шукає найбільш підходяще місце для присмоктування. Тому, збираючись на природу, важливо правильно одягнутися. Штани слід заправити в чоботи, сорочку в штани; манжети рукавів, комір повинні щільно прилягати до тіла.

Регулярно оглядайте одяг, щоб кліщ не встиг проникнути ближче до тіла і присмоктатися

• Захист від кліщів
Звичайно, найнадійніший захист від хвороб, які переносяться кліщем, – профілактична вакцинація. Щеплення від кліща робиться в поліклініці, починаючи з осені, так як імунітет в організмі виробляється не відразу. Хоча зараз роблять і термінові щеплення – для тих, хто не подбав заздалегідь або не знав, що поїде в неблагополучний (в плані кліщів) район.

Якщо щеплення немає, то можна скористатися репелентами.

• Як витягувати кліща
Якщо кліщ все-таки вкусив, то необхідно своєчасно звернутися за медичною допомогою. Протикліщовий імуноглобулін вводиться не пізніше 4-го дня після укусу кліща. Кліща слід також здати на обстеження в лабораторію для встановлення хвороб, які може переносити комаха.

Якщо ви перебуваєте в місці, де медична допомога важкодоступна, спробуйте, на свій страх і ризик, дістати комаху самостійно. Витягати кліща, шкідника потрібно дуже дбайливо, щоб не розірвати його. Поливати кліща олією, як радять народні цілителі, не потрібно.

Кліща можна витягнути за допомогою нитки. Зробіть в центрі нитки петлю, накиньте її на тіло кровососа, злегка затягніть (саме злегка, щоб не перерізати кліща ниткою), і плавно тягніть на себе обидва кінці нитки. Не поспішайте – процес може зайняти кілька хвилин. Якщо нитки немає, дійте руками – хапайте його нігтями і, трохи похитуючи з боку в бік, плавно тягніть. Однак пам’ятайте, що роздавав хворого кліща, навіть у себе на одязі, ви ризикуєте заразитися.

• Про хвороби
Кліщовий енцефаліт – це вірусна інфекція, яка вражає нервову систему. Перші прояви хвороби можуть виникнути як на наступний день, так і через дві-три тижні після того, як стався укус кліща. Основні ознаки: озноб, температура, сильний головний біль, слабкість, нудота. Поразка нервової системи починається на 3-5 день після того, як з’явилися перші симптоми.

Це дуже страшна хвороба. Якщо нічого не робити, то можна померти, або отримати сильний розлад нервової системи з відключенням життєво важливих органів. Практично вона ставить хрест на подальшому житті людини.

Ще одна серйозна хвороба, яку переносять кліщі – бореліоз (або хвороба Лайма). Це вже бактеріальна інфекція з менш тяжкими наслідками. Основні симптоми бореліозу: почервоніння місця укусу кліща, розширюється з кожним днем, температура, біль у суглобах і м’язах. Наслідки перенесеного бореліозу можуть проявлятися багато років і заважати нормальному життю.

You cannot copy content of this page