Як не втомлюватися прцюючи за комп’ютером

Червоні очі від довгої роботи за комп’ютером, тяжкість і біль в голові, тіло немов налите свинцем, спину ломить, сил немає … Знайома картина? Тоді терміново вживайте заходів!

Ті, хто працює за комп’ютером, знають не з чуток, яка втома навалюється до кінця робочого дня. Однак перевтоми можна уникнути, якщо слідувати декільком простим правилам.

Робоче місце
– Ні на екран, ні в ваші очі не повинні потрапляти прямі сонячні промені.
– В ідеалі при рівній спині і шиї погляд спрямований в середину монітора, а відстань до нього – не менше 50 сантиметрів: у цьому випадку напруга очей і шиї мінімальна. Якщо ви раз у раз нахиляєтесь або задираєте голову, м’язи шиї і судини пережимаються. В результаті мозок недоотримує кисню, і ви швидко втомлюєтеся.

– Під час роботи зап’ястя повинні лежати на столі, а не висіти в повітрі – так руки менше втомлюються.
– Постарайтеся освоїти сліпий друк, щоб знизити навантаження на очі.
– Сидіть з рівною спиною. Виробіть звичку кожні 15 хвилин коригувати поставу – це дозволить уникнути болю.

– Відрегулюйте висоту крісла таким чином, щоб ваші стегна були паралельні підлозі, утворюючи з гомілками прямий кут, а ступні притиснуті до підлоги. Це захистить від болів в колінах і тяжкості в області ступень, гомілок.

Правила для роботи за монітором
– Переважно працюйте за широкоформатним монітором – вони комфортніше для очей. Перевірте його дозвіл: чим він вище, тим менше навантаження на зір.

– Не варто встановлювати високу яскравість зображення: це шкідливо для очей. По можливості вибирайте монітор зі спеціальним покриттям, що зменшує навантаження.
–  Працюйте в спеціальних антивідблискувальних окулярах – вони допомагають нейтралізувати небезпечне для здоров’я очей мерехтіння монітора.

Гімнастика
Протягом робочого дня кожні годину – півтори відривайте погляд від монітора. Посидьте з закритими очима 4-5 хвилин, максимально розслабившись, а потім повільно скосите очі вправо-вліво, вгору-вниз, потім покрутите  ними спочатку по, а потім проти годинникової стрілки.
Кілька разів в день виконуйте вправу: по черзі фокусуйте погляд на близьких і віддалених об’єктах. Воно тренує очні м’язи і дозволяє уникнути головного болю.

Найчастіше моргайте, щоб запобігти пересихання слизових оболонок очей. Використовуйте «штучну сльозу», якщо відчуваєте найменший дискомфорт.

Перерви в роботі
Щогодини вставайте з-за комп’ютера. Походіть по кабінету, потягніться, кілька разів встаньте на носочки, виконайте по 3-4 нахила і присідання. Це відновить нормальний кровообіг і попередить варикозне розширення вен.

Провітрювання і прибирання
Електромагнітні поля, що випромінюються працюючою технікою, змушують найдрібніші частинки пилу осідати на столі, шкірі, волоссі. Це може привести до подразнення, сухості. Перед початком роботи протирайте вологою серветкою все поверхні на своєму робочому місці. Кілька разів провітрюйте приміщення протягом дня.

Вода для вашого організму
Занурившись у роботу, ви можете не помітити, що організм почав відчувати нестачу вологи. Це проявляється у вигляді головного болю, втоми, зниження концентрації уваги.

Тримайте на столі пляшку з негазованою питною водою і час від часу робіть кілька ковтків, щоб підтримати водний баланс в організмі.

You cannot copy content of this page