Як перевірити щитовидну залозу за допомогою градусника

Причиною багатьох недуг є брак гормонів щитовидної залози. Перевірити правильну роботу щитовидки можна, здавши кров на аналіз. Але є й інший, більш простий і доступний метод.

Простий спосіб оцінити функцію щитовидної залози запропонував близько півстоліття тому американський учений Брода Отто Барнс. В ході багаторічних досліджень в галузі ендокринології, доктор прийшов до висновку, що про активність щитовидної залози може «розповісти» температура тіла людини. При цьому скористатися доведеться лише звичайним градусником. Важливо: проводити дослідження необхідно лише тоді, коли ви повністю здорові.

Як же провести тест Барнса? Зробити це дуже просто, ніяких особливих складнощів немає, лише кілька хвилин вашого терпіння. Увечері приготуйте градусник (використовувати краще звичайний ртутний термометр, але підійде будь-який): температура на ньому повинна становити 35 ° C. Покладіть термометр на тумбочку біля ліжка.

Відразу після того, як прокинетеся, не встаючи з ліжка, помістіть підготовлений градусник в пахву. Міряти температуру слід протягом десяти хвилин. Після закінчення цього часу запишіть результат. Зазвичай ранкова температура (яку називають базальною) коливається в рамках 36,5-36.8 градусів. Такий результат говорить про те, що щитовидка працює нормально.

Якщо ранкова температура опускається нижче середньої норми в 36,5 градусів, це означає, що у вас спостерігаються симптоми гіпотиреозу (зниженої функції щитовидної залози).

У тому ж випадку, якщо ранкова базальна температура перевищує позначку в 36,8 С °, це вказує на підвищену функцію щитовидної залози (гіпертиреоз). Або в організмі йде запальний процес.

Правда, Барнс уточнював, що тест, зроблений лише один раз може виявитися помилковим. Для того, щоб отримати максимально точну оцінку роботи щитовидної залози, слід проводити його три дні поспіль. Якщо показники всі три дня будуть в нормі, турбуватися нема про що. У тому ж випадку, якщо ранкова базальна температура протягом цього часу буде вище або нижче норми, слід відвідати лікаря.

You cannot copy content of this page