Як позбутися від запаху часнику?

Часник – важливий елемент багатьох рецептів, його відсутність може перетворити їжу в прісну і неароматну. Однак після того як зазначений овоч буде з’їдений, в роті залишається неприємний специфічний запах. Тому багато людей виключають часник зі свого раціону.

Як позбутися від запаху часнику?

Чому часник залишає поганий запах?
Часник містить особливий елемент, який називається аллил метил сульфід. Під час перетравлення їжі ця речовина виявляється в легких, а потім вже в роті, викликаючи неприємний запах. У медицині таке явище прийнято називати гелітоз.

Бувають ситуації, коли запах часнику виходить навіть від тіла. Зазвичай таке явище відбувається, коли з’їдено велику його кількість. Так трапляється тому, що сульфід просочується за допомогою пір шкірного покриву одночасно з потом.

Які засоби не допоможуть усунути «аромат» часнику?

Чищення зубів м’ятною пастою.
Ополіскування ротової порожнини різними розчинами, в тому числі володіють сильним ментоловим смаком і ароматом.
Використання жувальної гумки, як м’ятною, так і фруктової.
Всі ці методи не рятують від специфічного часникового запаху безповоротно, а лише ховають його на невеликий період часу.

Продукти, що усувають неприємне часникове дихання
1. Петрушка, фенхель, гвоздика, м’ята, аніс, кріп. Дані рослини необхідно неквапно пережовувати, не запиваючи водою та іншими напоями. Вони добре знищують запах ароматного овоча з сімейства цибулевих.

2. Лимон. Даний фрукт володіє не тільки гарною здатністю нейтралізувати неприємний запах після вживання часнику, але і володіє відмінним бактеріальним ефектом. Якщо змішати лимон з дрібно нарізаним часником, то його смак в їжі залишиться, а ось аллил метил сульфід буде нейтралізований соком лимона.

3. Яблуко. Якщо яблуко порізати на кілька шматків і залишити в такому вигляді на деякий час, воно придбає коричневий відтінок. Це можна пояснити наявністю в ньому ферменту, який працює за принципом освіжувача повітря чи антиперспіранту. Тільки він надає свіжість подиху, в тому числі наповненому сульфідами з часнику. Переважно цей фрукт вживати свіжим.

4. Чайні напої. Вміщені в чаї потрібні організму мікроелементи фенольних груп (поліфеноли) знижують кількість сірководню в їжі, яка має неприємний присмак і запах. Чай рекомендовано пити до вживання часнику і відразу після. Найбільш сильним нейтралізатором запаху є зелений чай.

5. Молоко. Всього стакан цього напою допоможе швидко впоратися з неприємним часниковим запахом. Відповідно до інформації, отриманої експертами в ході проведених у 2010 році досліджень, жир, що міститься в молоці, нейтралізує запах. Тому фермерське більш жирне молоко буде результативніше. Поганий запах піде швидше, якщо запивати часник молоком.

6. Гірчиця. Слід розвести 1 ч.л. порошкової або зерновий гірчиці в склянці води і полоскати ротову порожнину не менше 60 секунд. Далі рекомендовано проковтнути половину чайної ложки гірчичного порошку. Спеція відразу виявиться в шлунку і значно зменшить неприємний аромат часнику.

Всі зазначені продукти, спрямовані на знищення поганого запаху з рота у любителів часникових делікатесів, необов’язково однаково подіють на всіх людей. Швидкість усунення неприємного запаху обумовлена ​​особливостями організму конкретної людини і станом здоров’я. Тому, в разі, якщо заплановано любовне побачення або офіційний захід, краще убезпечити себе і зовсім відмовитися від, безумовно, корисного, але своєрідного овоча.

You cannot copy content of this page