Як прокидатися зі задоволенням? 5 корисних прийомів

Для багатьох з нас день починається дзвоном будильника. І ми зустрічаємо його без задоволення. Цю ситуацію можна змінити, вважають психологи.

Найчастіше ми прокидаємося зовсім не тому, що виспалися, а тому, що треба. Пора готувати сніданок, вести дітей до школи, йти на роботу. Ніякої радості ми від цього не відчуваємо. У кращому випадку почуття виконаного обов’язку. У гіршому – приреченість. Але виявляється, це зовсім не обов’язково.

Було б, звичайно, добре, якби нам вдалося раніше лягати і вставати не по дзвінку. Але навіть якщо зараз ми не можемо собі цього дозволити, ми в силах допомогти своєму тілу зробити перехід до активного дня більш приємним.

№1. Розділити пробудження і підйом. Тобто не підхоплюватися з ліжка зараз же, ледь продзвенить будильник, як в армії. А дати своєму тілу час прокинутися. У давнину вважали, що вночі душа покидає тіло, а під час пробудження повертається назад. Користуючись цією метафорою, можна сказати, що корисно дати своїй душі час на те, щоб вона повністю повернулася в тіло і зручно розташувалася в ньому.

Багато хто сьогодні недосипає, і майже всі ми намагаємося трішки продовжити собі час сну. Тому перехід від сну до активного дня виходить занадто різким. Ні тіло, ні свідомість не встигають підготуватися до нового дня.

№ 2. Позіхнути, зітхнути і гарненько потягнутися. З цього починають цикл неспання всі звірі. Якщо у вас є домашні тварини, зверніть увагу на те, як вони прокидаються. Можливо, це дасть вам підказку. Потягуючись, прислухайтеся до свого тіла, до його бажань. Може бути, вам захочеться почухатися або потерти якесь місце, вигнути спину або, навпаки, скрутитися клубочком. Зробіть це, спостерігаючи за своєю реакцією. Потягуватися корисно ще й тому, що наше тіло навіть вночі часто зберігає напругу – особливо в тому випадку, якщо ми лягаємо в ліжко чимось стурбовані, стривожені. Потягування допоможе розрядити це залишкову напругу, зняти м’язові затиски.

№ 3. Вставши з ліжка, пройтися босоніж по чистій підлозі або по килиму – неспішно, прислухаючись до відчуттів, отримуючи задоволення. Пол повинен бути чистим, тому що коли ми ступаємо по брудній поверхні, ми інстинктивно намагаємося не забруднитися, зменшивши площу зіткнення з брудом. Тому ми напружуємо ступню, стискаємо її, намагаючись не наступати повною стопою. А зіткнення з чистою, приємною на дотик поверхнею доставляє нам тактильне задоволення, і ми охоче притискаємо до неї ступню.

Вночі стопи відпочивають від того навантаження, яке витримують протягом всього дня. Тому з ранку добре повернути їм чутливість. Тим, хто готовий приділити своїм працьовитим ногам ще більше уваги, можна порадити піднімати з підлоги пальчиками ніг дрібні предмети на зразок кульок або ганчірок, а потім перемістити увагу до п’ят, відчувши, як впевнено і міцно вони тиснуть на підлогу.

№ 4. Пробудити інші органи чуття, пропонуючи їм приємні відчуття. Руками погладити кішку або собаку, доторкнутися до чогось ніжного, м’якого, пухнастого або шовкового. Чи не змушувати себе робити це, а робити собі приємність – пошукати те, що подобається, що приємно.

Очі для нас теж дуже важливі. Є такий вислів «продерти очі». Краще очі не продирати, а поступово розкривати. Для цього можна подивитися на щось гарне, причому краще не на картинку або екран, а на природу: на небо, хмари, гілки дерев, квіти. І не завантажувати свій погляд тим, що пов’язано зі справами.

№ 5. Часто ми, тільки-но прокинувшись, утикаємося в телефон, айпад, комп’ютер. Це не означає, що ми любимо це робити. Це прояв тривожності, властивої сучасним міським жителям: ми живемо в потоці безперервної інформації, яку не встигаємо обробляти, і це породжує тривогу, страх пропустити щось. Ми прагнемо погасити це неприємний стан, терміново включаючись в спілкування, в інформаційний потік. Але таке бажання лише вказує на рівень тривожності і не відповідає нашим справжнім потребам.

Корисніше дати собі паузу перед включенням, щоб зібралися ресурси організму. З ранку краще дозволити собі спокійно зустрітися з собою і зі світом.

You cannot copy content of this page