Як приготувати старопольській смалець. Простий покроковий рецепт.

Старопольскийсвятковий смалець, судячи з назви, бере свій початок в стародавній Польщі. В принципі й не дивно, бо як у всіх регіонах, де вирощували свиней, стояло питання про зберігання сала і різноманітність страв з нього. І як один з варіантів – це перетопити сало в смалець, розлити по горщикам і відправити в льох на тривале зберігання. При цьому використовується така непопулярна частина туші, як щековина – напевно найдешевший свинячий обріз.

Отже, список продуктів:

  • щековина – 1,5 кг.,
  • грудинка – 1,5 кг.,
  • яблуко Симиренка – 0,4 кг.,
  • цибуля – 0,5 кг.
  • суміш перців – 1 ч. ложка,
  • запашний перець – 1 ч. ложка,
  • часник – 30 м,
  • майоран – 1 ст. ложка.

З посуду нам буде необхідна каструля, в моєму випадку – маленький казан. Щоковину і грудинку разом зі шкіркою ріжемо шматочками сантиметра по три. Обсмажуємо на великому вогні в казані. Нам треба добитися, щоб на шматочках м’яса подекуди з’явилися сліди обсмажування. Я це робила в два прихода, вже багато сала для мого казанка виявилося.

Поки м’ясо обсмажується, чистимо і ріжемо досить крупно цибулю і половину часнику. Форма і розмір порізки особливого значення не має, тому що до кінця приготування цибуля повністю розчиниться. М’ясо дістаємо, і в уже витоплений жир висипаємо цибулю і часник, який також обсмажуємо до злегка помітної золотинки.

Яблука без серцевини ріжемо і відправляємо до луку. Повертаємо в казанок м’ясо-сало, заливаємо гарячою водою так, щоб вона повністю покривала вміст казана, накриваємо кришкою і залишаємо на 40 хвилин.

Перець для збільшення аромату прогріваємо на сковороді і товчемо в ступці. Потім знімаємо кришку, додаємо перець і майоран і, помішуючи, щоб нічого не підгоріло чекаємо, коли вода википить, сало стане м’яким, а м’ясо почне розпадатися на волокна, коли на нього натиснути ложкою.

Видавлюємо в казан залишки часнику, ретельно перемішуємо.
Розливаємо по горщикам або по банках. Якщо трохи плануєте з’їсти на наступний день, то можна налити і в тарілку або піалу. Ставимо в холодильник або на балкон, якщо за вікном зима.

З усієї цієї кількості продуктів у нас вийшло 2,9 кг. готового смальцю.
Як їсти? Намазувати на хліб або робити канапешки на основі, наприклад, на  повітряних хлібцях.

You cannot copy content of this page