Як приготувати старопольській смалець. Простий покроковий рецепт.

Старопольскийсвятковий смалець, судячи з назви, бере свій початок в стародавній Польщі. В принципі й не дивно, бо як у всіх регіонах, де вирощували свиней, стояло питання про зберігання сала і різноманітність страв з нього. І як один з варіантів – це перетопити сало в смалець, розлити по горщикам і відправити в льох на тривале зберігання. При цьому використовується така непопулярна частина туші, як щековина – напевно найдешевший свинячий обріз.

Отже, список продуктів:

  • щековина – 1,5 кг.,
  • грудинка – 1,5 кг.,
  • яблуко Симиренка – 0,4 кг.,
  • цибуля – 0,5 кг.
  • суміш перців – 1 ч. ложка,
  • запашний перець – 1 ч. ложка,
  • часник – 30 м,
  • майоран – 1 ст. ложка.

З посуду нам буде необхідна каструля, в моєму випадку – маленький казан. Щоковину і грудинку разом зі шкіркою ріжемо шматочками сантиметра по три. Обсмажуємо на великому вогні в казані. Нам треба добитися, щоб на шматочках м’яса подекуди з’явилися сліди обсмажування. Я це робила в два прихода, вже багато сала для мого казанка виявилося.

Поки м’ясо обсмажується, чистимо і ріжемо досить крупно цибулю і половину часнику. Форма і розмір порізки особливого значення не має, тому що до кінця приготування цибуля повністю розчиниться. М’ясо дістаємо, і в уже витоплений жир висипаємо цибулю і часник, який також обсмажуємо до злегка помітної золотинки.

Яблука без серцевини ріжемо і відправляємо до луку. Повертаємо в казанок м’ясо-сало, заливаємо гарячою водою так, щоб вона повністю покривала вміст казана, накриваємо кришкою і залишаємо на 40 хвилин.

Перець для збільшення аромату прогріваємо на сковороді і товчемо в ступці. Потім знімаємо кришку, додаємо перець і майоран і, помішуючи, щоб нічого не підгоріло чекаємо, коли вода википить, сало стане м’яким, а м’ясо почне розпадатися на волокна, коли на нього натиснути ложкою.

Видавлюємо в казан залишки часнику, ретельно перемішуємо.
Розливаємо по горщикам або по банках. Якщо трохи плануєте з’їсти на наступний день, то можна налити і в тарілку або піалу. Ставимо в холодильник або на балкон, якщо за вікном зима.

З усієї цієї кількості продуктів у нас вийшло 2,9 кг. готового смальцю.
Як їсти? Намазувати на хліб або робити канапешки на основі, наприклад, на  повітряних хлібцях.

Related Post

Простий рецепт торта “Медовик” на сковородіПростий рецепт торта “Медовик” на сковороді

Медовий торт можна спекти і без духовки! Хочеться приготувати медовий торт, а під рукою немає духовки? Є чудовий вихід – спекти коржі на звичайній сковороді! Це дуже легко і просто.

Сестра приїхала з Японії і навчила мене робити найніжніші булочки “Хоккайдо”. Пальчики оближешСестра приїхала з Японії і навчила мене робити найніжніші булочки “Хоккайдо”. Пальчики оближеш

Мені завжди подобалася домашня випічка. Сестра, яка нещодавно приїхала з Японії, поділилася зі мною прекрасним рецептом булочок «Хоккайдо». Вони виходять м’якими, ніжними і повітряними. Така випічка користується великою популярністю в

facebook