ЦЕ EASY Здоров’я Як заснути у жару

Як заснути у жару

Настало літо – пора задухи, спеки та ранніх світанків. Що робити, щоб сон приходив швидко і дарував повноцінний відпочинок?
Немає нічого важливішого, ніж нічний відпочинок: він дає бадьорість, молодість і красу. Заради цього варто привчити себе до дисципліни.

Організм швидко звикає до певної послідовності дій. Ось і при відході до сну він із задоволенням прийме всі «умови гри»: тепла ванна з настоєм лаванди, 2-3 сторінки легкого читання при локальному світлі або будь-яка інша дію, яку ви готові організувати організму, перед тим як відправитися в царство Морфею.

Буквально через кілька днів після звичного моціону ви почнете позіхати. Головне тут – повторюваність ритуалу, що сигналізує організму про відхід до сну.

Режим для здорового сну
Якщо ви ляжете спати до 22:00, вранці будете почувати себе бадьорою і добре відпочившою. Такі біоритми людини: вони запускають відновні процеси в організмі, починаючи з десятої вечора.

Прохолода і свіже повітря
Для якісного нічного відпочинку необхідні прохолода і свіже повітря. Вікно має бути відкритим – велика кількість засобів проти комарів дозволяє це зробити без неприємних наслідків. Якщо душно, включите вентилятор і покладіть на його сітку вологий рушник.

У чому спати?
В ідеалі спати рекомендується оголеною – організм краще відпочине за ніч. Якщо ви звикли відпочивати в одязі, подбайте, щоб вона була вільною, без зав’язок, і обов’язково з натуральних тканин.

У позі ембріона
Хтось звик спати на спині, комусь комфортніше на животі. Але найбільш сприятлива позиція для відпочинку – на боці, з зігнутими колінами. У цій природній позі ембріона організму легше відновитися, і сон приходить набагато швидше.

Позбавляємося від хропіння
Значно погіршує якість сну хропіння. Воно може бути викликане різними причинами: зайвою вагою, курінням, прийомом алкоголю, нежиттю, віком. Постарайтеся скинути вагу, припиніть палити і приймати перед сном алкоголь.

Послабити хропіння допоможуть вправи, виконувати які слід вранці та ввечері.
– Як можна сильніше висуньте язик вперед і вниз. Протягом 2 секунд рукою рухайте нижню щелепу вперед-назад. Виконати 35-40 разів.
– Притисніть язик до нижньої щелепи на 12-15 секунд. Повторити 20-25 разів.
– Дихайте через ніс (рот закритий), напружуйте корінь язика і з зусиллям притискайте до глотки. Повторити 3035 раз.

Штучний мелатонін
Якщо сон не приходить з-за зміни часових поясів або порушення режиму дня, на допомогу прийде штучний гормон сну – мелатонін. Аптечні препарати, що містять мелатонін, коштують недешево, проте і приймати їх не потрібно постійно: може бути достатньо всього 4-5 разів, щоб відновити нормальний сон.

Повне розслаблення
Найбільш часта причина безсоння – неможливість повністю розслабитися. У таких випадках, лежачи на спині, концентруйтеся по черзі на кожній ділянці тіла, починаючи з пальців ніг і закінчуючи верхівкою. Подумки надсилайте до них сигнал розслабитися.
Дихання рівне, вільне, через ніс. У підсумку ви повинні перестати відчувати, своє тіло – воно немов «втратить вагу». Ви самі не помітите, як заснете.

Related Post

Розкрито секрет корисності Чорного моряРозкрито секрет корисності Чорного моря

Склад мікроелементів і мінералів Чорного моря дуже схожий з тими, що знаходяться в крові людини. Крім того, концентрація солі в ньому не перевищує 18 грам на 1 літр – цей

Три способа зарядитися енергією природиТри способа зарядитися енергією природи

Як пояснюють експерти, природа особливо гарна тоді, коли ми пізнаємо її на чуттєвому рівні. Тому занурення в її реальність по-справжньому безцінне. Карл Густав Юнг вважав, що природна життя – це

Названий вірний спосіб розпізнати коронавірусний кашельНазваний вірний спосіб розпізнати коронавірусний кашель

Фахівці назвали вірний спосіб розпізнати коронавірусний кашель. Головне про боротьбу з коронавірусом і перервах в мирному житті. За словами фахівців, у кашлю, який супроводжує COVID-19, особливі інтонації. Це не глибокий