fbpx

Як заснути у жару

Настало літо – пора задухи, спеки та ранніх світанків. Що робити, щоб сон приходив швидко і дарував повноцінний відпочинок?
Немає нічого важливішого, ніж нічний відпочинок: він дає бадьорість, молодість і красу. Заради цього варто привчити себе до дисципліни.

Організм швидко звикає до певної послідовності дій. Ось і при відході до сну він із задоволенням прийме всі «умови гри»: тепла ванна з настоєм лаванди, 2-3 сторінки легкого читання при локальному світлі або будь-яка інша дію, яку ви готові організувати організму, перед тим як відправитися в царство Морфею.

Буквально через кілька днів після звичного моціону ви почнете позіхати. Головне тут – повторюваність ритуалу, що сигналізує організму про відхід до сну.

Режим для здорового сну
Якщо ви ляжете спати до 22:00, вранці будете почувати себе бадьорою і добре відпочившою. Такі біоритми людини: вони запускають відновні процеси в організмі, починаючи з десятої вечора.

Прохолода і свіже повітря
Для якісного нічного відпочинку необхідні прохолода і свіже повітря. Вікно має бути відкритим – велика кількість засобів проти комарів дозволяє це зробити без неприємних наслідків. Якщо душно, включите вентилятор і покладіть на його сітку вологий рушник.

У чому спати?
В ідеалі спати рекомендується оголеною – організм краще відпочине за ніч. Якщо ви звикли відпочивати в одязі, подбайте, щоб вона була вільною, без зав’язок, і обов’язково з натуральних тканин.

У позі ембріона
Хтось звик спати на спині, комусь комфортніше на животі. Але найбільш сприятлива позиція для відпочинку – на боці, з зігнутими колінами. У цій природній позі ембріона організму легше відновитися, і сон приходить набагато швидше.

Позбавляємося від хропіння
Значно погіршує якість сну хропіння. Воно може бути викликане різними причинами: зайвою вагою, курінням, прийомом алкоголю, нежиттю, віком. Постарайтеся скинути вагу, припиніть палити і приймати перед сном алкоголь.

Послабити хропіння допоможуть вправи, виконувати які слід вранці та ввечері.
– Як можна сильніше висуньте язик вперед і вниз. Протягом 2 секунд рукою рухайте нижню щелепу вперед-назад. Виконати 35-40 разів.
– Притисніть язик до нижньої щелепи на 12-15 секунд. Повторити 20-25 разів.
– Дихайте через ніс (рот закритий), напружуйте корінь язика і з зусиллям притискайте до глотки. Повторити 3035 раз.

Штучний мелатонін
Якщо сон не приходить з-за зміни часових поясів або порушення режиму дня, на допомогу прийде штучний гормон сну – мелатонін. Аптечні препарати, що містять мелатонін, коштують недешево, проте і приймати їх не потрібно постійно: може бути достатньо всього 4-5 разів, щоб відновити нормальний сон.

Повне розслаблення
Найбільш часта причина безсоння – неможливість повністю розслабитися. У таких випадках, лежачи на спині, концентруйтеся по черзі на кожній ділянці тіла, починаючи з пальців ніг і закінчуючи верхівкою. Подумки надсилайте до них сигнал розслабитися.
Дихання рівне, вільне, через ніс. У підсумку ви повинні перестати відчувати, своє тіло – воно немов «втратить вагу». Ви самі не помітите, як заснете.

Related Post

7 дієвих порад, як зняти стрес без алкоголю і ліків7 дієвих порад, як зняти стрес без алкоголю і ліків

В щоденному житті кожної людини час від часу з’являються причини для стресу. Але мало хто з нас замислюється над тим, що чим менший рівень стресу ми маємо, тим легше з

Як не втомлюватися прцюючи за комп’ютеромЯк не втомлюватися прцюючи за комп’ютером

Червоні очі від довгої роботи за комп’ютером, тяжкість і біль в голові, тіло немов налите свинцем, спину ломить, сил немає … Знайома картина? Тоді терміново вживайте заходів! Ті, хто працює

Чи можна щось зробити, якщо купили більше за розміром взуття?Чи можна щось зробити, якщо купили більше за розміром взуття?

Ідеальний варіант, коли пара взуття купується трохи більше норми. В такому випадку не виникає ситуації, коли мисок приймає форму пальців і не буде загнутим вгору при пересуванні. Такий стан має

facebook