Як зрозуміти, що з вашою родимкою все в нормі

Родимки є у кожного з нас, вони бувають різної форми і розміру, можуть підніматися над поверхнею тіла або являти собою родимі плямм. Але так як останнім часом почастішали випадки онкології, багато хто почав переживати про те, а чи не небезпечні їх невуси.

Зовнішній вигляд
Великий розмір плями, її несиметричний вигляд і нерівний окрас – ті речі, на які варто звернути увагу. Доброякісна родимка є обмежений острівець пофарбованої шкіри. Але якщо ви помітили у себе родимку іншого типу, не варто впадати в паніку, існує багато різновидів невусів. Але для власного спокою краще проконсультуватися з дерматологом.

Колір і текстура
Якщо ви помітили на родимці появи чорних, жовтих або червоних вкраплень – варто звернути на це особливу увагу. У нормі колір родимки як і її текстура статичні. Якщо родимка раптом почала засихати або лущитися – це теж може стати ознакою для негативних змін.

Неясні утворювання
Якщо ви живете спокійно, а потім раптом помічаєте родимку з підозрами, яка виглядає незвично – варто сходити до лікаря. Наприклад, у неї рвані краї, вона швидко змінюється: зростає ще одна родимка або кровоточить.

Розмір
Нормальна родимка не перевищує і половини сантиметра. Звичайно, бувають винятки, але навіть якщо з невусом все в нормі, за великими родимками варто стежити найбільш ретельно.

Доброякісні невуси не створюють ніяких відчуттів, вони не сверблять і не щипають, з родимки можуть рости волосся – це знак, що все добре. Але якщо відбувається зворотне – зверніть на невус увагу.

Важливо відзначити, що навіть доброякісні родимки іноді видаляють, якщо є ймовірність, що в майбутньому вони можуть переродитися. Найчастіше таку профілактику проводять особам старшого віку.

You cannot copy content of this page