fbpx

Як зрозуміти, що з вашою родимкою все в нормі

Родимки є у кожного з нас, вони бувають різної форми і розміру, можуть підніматися над поверхнею тіла або являти собою родимі плямм. Але так як останнім часом почастішали випадки онкології, багато хто почав переживати про те, а чи не небезпечні їх невуси.

Зовнішній вигляд
Великий розмір плями, її несиметричний вигляд і нерівний окрас – ті речі, на які варто звернути увагу. Доброякісна родимка є обмежений острівець пофарбованої шкіри. Але якщо ви помітили у себе родимку іншого типу, не варто впадати в паніку, існує багато різновидів невусів. Але для власного спокою краще проконсультуватися з дерматологом.

Колір і текстура
Якщо ви помітили на родимці появи чорних, жовтих або червоних вкраплень – варто звернути на це особливу увагу. У нормі колір родимки як і її текстура статичні. Якщо родимка раптом почала засихати або лущитися – це теж може стати ознакою для негативних змін.

Неясні утворювання
Якщо ви живете спокійно, а потім раптом помічаєте родимку з підозрами, яка виглядає незвично – варто сходити до лікаря. Наприклад, у неї рвані краї, вона швидко змінюється: зростає ще одна родимка або кровоточить.

Розмір
Нормальна родимка не перевищує і половини сантиметра. Звичайно, бувають винятки, але навіть якщо з невусом все в нормі, за великими родимками варто стежити найбільш ретельно.

Доброякісні невуси не створюють ніяких відчуттів, вони не сверблять і не щипають, з родимки можуть рости волосся – це знак, що все добре. Але якщо відбувається зворотне – зверніть на невус увагу.

Важливо відзначити, що навіть доброякісні родимки іноді видаляють, якщо є ймовірність, що в майбутньому вони можуть переродитися. Найчастіше таку профілактику проводять особам старшого віку.

Related Post

Психологи дали поради з підготовки дітей до школиПсихологи дали поради з підготовки дітей до школи

Перед тим як віддати дитину у школу, слід дізнатися про її страхи і ставленні до навчання, але не говорити, які зусилля від неї будуть потрібні. Організаційні моменти не менш важливі.

Яку воду ми п’ємо в Україні?Яку воду ми п’ємо в Україні?

Жахи, які кояться в надрах нашої водопровідної системи, періодично стають сюжетами для шокуючих публікацій і телепередач. Тому майже в кожному будинку є фільтри. Пити відфільтровану воду можна. Але тільки за

Вчені назвали напій, який допоможе захистити легеніВчені назвали напій, який допоможе захистити легені

Дослідження вчених показали, що куркума здатна оберігати легені від цілого ряду важких захворювань. Тому фахівці радять додавати її в чай ​​і інші блюда, Фахівці прийшли до висновку, що чай з

facebook