Як зрозуміти, що з вашою родимкою все в нормі

Родимки є у кожного з нас, вони бувають різної форми і розміру, можуть підніматися над поверхнею тіла або являти собою родимі плямм. Але так як останнім часом почастішали випадки онкології, багато хто почав переживати про те, а чи не небезпечні їх невуси.

Зовнішній вигляд
Великий розмір плями, її несиметричний вигляд і нерівний окрас – ті речі, на які варто звернути увагу. Доброякісна родимка є обмежений острівець пофарбованої шкіри. Але якщо ви помітили у себе родимку іншого типу, не варто впадати в паніку, існує багато різновидів невусів. Але для власного спокою краще проконсультуватися з дерматологом.

Колір і текстура
Якщо ви помітили на родимці появи чорних, жовтих або червоних вкраплень – варто звернути на це особливу увагу. У нормі колір родимки як і її текстура статичні. Якщо родимка раптом почала засихати або лущитися – це теж може стати ознакою для негативних змін.

Неясні утворювання
Якщо ви живете спокійно, а потім раптом помічаєте родимку з підозрами, яка виглядає незвично – варто сходити до лікаря. Наприклад, у неї рвані краї, вона швидко змінюється: зростає ще одна родимка або кровоточить.

Розмір
Нормальна родимка не перевищує і половини сантиметра. Звичайно, бувають винятки, але навіть якщо з невусом все в нормі, за великими родимками варто стежити найбільш ретельно.

Доброякісні невуси не створюють ніяких відчуттів, вони не сверблять і не щипають, з родимки можуть рости волосся – це знак, що все добре. Але якщо відбувається зворотне – зверніть на невус увагу.

Важливо відзначити, що навіть доброякісні родимки іноді видаляють, якщо є ймовірність, що в майбутньому вони можуть переродитися. Найчастіше таку профілактику проводять особам старшого віку.

Related Post

Небезпечний для життя пульс назвали дослідникиНебезпечний для життя пульс назвали дослідники

Експерти відзначили, що висока частота серцевих скорочень в середньому віці підвищує ризик передчасної смерті удвічі. Який пульс небезпечний для життя, розповіли дослідники з Гетеборзького університету. Експерти відзначили, що висока частота

Небезпека інтервального голодування: коментар лікаряНебезпека інтервального голодування: коментар лікаря

«Голод не тітка, а мати рідна” – чимало прихильників ЗСЖ підпишуться під цією приказкою. Наскільки вони праві? Єдиної думки про вплив даного методу лікування на стан людини немає, і ряд

Що буде з легенями, якщо Ви перехворіли коронавірусом безсимптомно?Що буде з легенями, якщо Ви перехворіли коронавірусом безсимптомно?

Експерти розкрили наслідки covid-19 Що буде з легенями, якщо Ви перехворіли коронавірусом безсимптомно? В Україні поки продовжує зростати кількість хворих covid-19. Найчастіше фахівці по аналізах визначають, що у людини позитивний