ЦЕ EASY Здоров’я Які щеплення потрібні дорослим

Які щеплення потрібні дорослим

Вакцинація потрібна не тільки в дитячому віці. З роками імунний захист слабшає, тому дорослим також необхідні щеплення.

Перед тим як проводити вакцинацію, проконсультуйтеся у імунолога і при необхідності здайте аналізи на наявність антитіл. Якщо вони присутні, від щеплення можна відмовитися.

Дифтерія, коклюш, правець
У 1990 роках багато батьків писали відмову на вакцинацію своїх дітей, тому на сьогодні є випадки захворювання на дифтерію. Щеплення від коклюшу – вкрай заразного захворювання – не дає захисту на все життя. Можна заразитися, просто злегка пошкодивши шкіру.

Первинна вакцинація можлива в будь-якому віці; спочатку робиться 3 щеплення: два перших – з інтервалом в 1 місяць, а третє через рік після першого. Далі – ревакцинація кожні 10 років. Якщо вакцинація проведена в дитинстві, то повторне щеплення потрібне раз в 10 років. змінним, які робили щеплення більше 10 років тому, рекомендується ревакцинація у 2 або 3 триместрі.

Свинка, кір, краснуха
Вакцинація рекомендується тим, хто не був щеплений в дитячому віці і ніколи не хворів на свинку (епідемічний паротит), кір або краснуху. Дорослі переносять ці захворювання набагато важче, ніж діти, до того ж нерідкі ускладнення. Особливо небезпечна краснуха для вагітних: різко зростає ризик патологій плоду.

Первинне щеплення можна робити в будь-якому віці (але не пізніше ніж за 3 місяці до вагітності), потім повторювати раз в 19 років. У разі якщо в дитинстві вакцинація була проведена, в наступний раз щеплення показане у проміжку 22-29 років.

Вітряна віспа
Існує думка, що, якщо в дитинстві перехворів на вітряну віспу (вітрянку), в дорослому віці інфікування можна не побоюватися. Це омана. Імовірність повторного зараження через ослаблення імунітету до цієї інфекції існує, тому має сенс перевіритися на наявність в організмі антитіл.

Вірус папіломи людини (ВПЛ)
Щеплення на 100% ефективне для дівчат до початку статевого життя, поки інфекції в організмі гарантовано немає. Вакцинація проводиться в три етапи: спочатку робиться 1 укол, через 2 місяці другий і ще через 3 місяці третій. Імунний захист після вакцинації зберігається протягом 5 років.

Гепатит В
Передається через кров і при незахищених статевих контактах. Однак не варто думати, що гепатит В загрожує лише наркоманам або людям, які ведуть безладне статеве життя. Заразитися ним можна під час хірургічного втручання, ін’єкції, при відвідуванні стоматолога, гінеколога і навіть у фітнес-клубі. Саме тому багато лікарів вважають доцільними щеплення для всіх дорослих. Перше щеплення можна робити в будь-якому віці, в 3 етапи: дві ін’єкції з інтервалом в місяць, потім через 5 місяців – третє. Повторна вакцинація проводиться один раз, в проміжку 20-55 років.

Грип
У групі підвищеного ризику – всі, хто користується громадським транспортом або контактує з великою кількістю людей (працівники шкіл, лікарень). Штам вірусу постійно мутує, тому щороку потрібно нове щеплення з актуальною комбінацією штамів. Її потрібно встигнути зробити за 4 тижні до передбачуваної епідемії.

Кліщовий енцефаліт
Щеплення рекомендоване тим, хто живе поблизу зелених насаджень, а також планує відпочивати на природі. Первинна вакцинація можлива в будь-якому віці. Проводиться в 3 етапи: спочатку перші дві дози з інтервалом в один місяць, потім третя – через рік. Повторна вакцинація – раз в 3 роки.

Related Post

7 способів зупинити дитячі істерики7 способів зупинити дитячі істерики

Дитячі істерики мають дивну здатність в одну мить виводити з себе навіть самих люблячих батьків. Психологи розповідають про те, як впоратися з дитячими істериками, враховуючи при цьому почуття дитини. Батьки

Названо найкращий час для пиття кавиНазвано найкращий час для пиття кави

Виявилося, щоб підбадьоритися, зовсім не обов’язково вживати кофеїновий напій саме вранці. Пам’ятаєте фільм «Сніданок у Тіффані» … А точніше, як головна героїня приходила з кавою і круассаном до вітрини? Так

Як не стати жертвою кліща?Як не стати жертвою кліща?

• Де зустрічаються кліщі Найбільш ймовірне місце зустрічі – густа трава і чагарник в затінених місцях: кліщ любить вологість. За рахунок гачків на лапах він легко чіпляється за одяг людини.