fbpx

Яку воду ми п’ємо в Україні?

Жахи, які кояться в надрах нашої водопровідної системи, періодично стають сюжетами для шокуючих публікацій і телепередач. Тому майже в кожному будинку є фільтри. Пити відфільтровану воду можна. Але тільки за умови, що фільтр куплений після складання результатів аналізу води з технічними характеристиками фільтра. Якщо вода містить домішки оксидів заліза і марганцю, безглуздо фільтрувати її через сорбенти. А шкідливі бактерії цілком можуть пережити подорож крізь фільтри, засновані на принципі іонного обміну

В Україні пити воду з-під крана небезпечно для здоров’я

Картриджі в фільтрах потрібно регулярно міняти. Якщо пропустити заміну, в картриджі збереться критична маса всякої водопровідної гидоти, і фільтр може повернути все відфільтроване назад. При цьому строки експлуатації картриджа досить умовні. Наприклад, 300 літрів. На фільтрах немає лічильників, тому визначити, коли ресурс вичерпаний практично неможливо. Вологу і теплу середу картриджів люблять патогенні мікроорганізми, які швидко розмножуються. Більшість популярних в побуті фільтрів очищають воду від забруднень двох-трьох типів. Насправді ж їх приблизно з десяток. Ну і майже всі побутові фільтри безсилі проти мікробів.

Кип’ячена вода

При кип’ятінні гине більшість хвороботворних мікробів і мікроорганізмів. В умовах, коли якість води викликає сумніви, краще її кип’ятити, ніж пити сирою. Однак важливо дочекатися стадії, коли вода ще й не кипить, але в її товщі вже з’являється безліч крихітних пухирців білого кольору. Китайські майстри, відповідальні за приготування чаю, вважають, що довго і активно булькаюча вода не придатна для пиття взагалі.

Кип’ятіння не знищує шкідливі солі важких металів і нафтопродукти. Зате корисний кальцій і магній випадають в осад і залишаються на стінках чайника. Деяких вірусів, наприклад вірусів гепатиту, кип’ятіння йде тільки на користь. При кип’ятінні водопровідної води в окропі утворюються хлорорганічні сполуки, які значно шкідливішим, ніж хлорка і органіка.

Мінеральна вода

Мінеральна вода буває природною і штучною. У першому випадку її розливають у пляшки з джерела, а в другому – виробляють на заводі, насичуючи необхідними солями. Вуглекислий газ, який утворюють бульбашки, додають в воду для її консервації.

Регулярно вживаються лікувально-столові мінеральні води можуть створити купу проблем. Від мінеральної води з фтором може зруйнуватися зубна емаль. Від надлишку кальцію в сечовивідних шляхах випаде осад. Вуглекислий газ викликає зневоднення організму і подразнює стінки шлунка і кишечника. А ще вуглекислий газ заміщає в мінералці розчинений в ній кисень.

Бутильована вода

Бутильована вода буває мінеральної та питною. З мінеральної ми розібралися. Їдальня та питна вода продається в усіх магазинах. У ній мінімальна кількість мінералів і солей, тому пити її можна в необмежених кількостях. У більшості випадків це звичайна водопровідна вода, очищена і насичена фтором, кальцієм і магнієм. Іноді в пляшках міститься вода з артезіанських джерел. Правда, з консервантами. Визначити джерело води по етикетці можна не завжди. Ціна є більш надійним критерієм.

Джерельна вода корисна, якщо містить збалансований склад мінералів і мікроелементів. Дізнатися це можна тільки після аналізу її складу. М’яка вода, в якій мало кальцію і магнію, погано впливає на роботу серця. Жорстка вода призводить до жовчнокам’яної хвороби і проблем з суглобами.

Артезіанська вода

Артезіанською називається вода, яку видобувають від ста метрів і більше. У артезіанської воді немає нітратів, нітритів, радіонуклідів. Така вода не потребує додаткової очистки хімією і знезараження хлором. Артезіанську воду можна пити некип’яченою.

Артезіанська вода не містить корисної органіки. Ці речовини можуть потрапити в воду лише з неглибоких шарів, так як провідником для них служать коріння трав і дерев. До того ж глибинні води, які залягають більш ніж на 60-метровій глибині, практично позбавлені кисню, а це підвищує ризик онкозахворювань.

Срібна вода

Наші бабусі кидали в глечик з питною водою срібні ложечки, щоб вода не псувалася і насичувала організм сріблом. Іони срібла давно використовуються в промисловості для консервації різних швидкопсувних продуктів і для безхлорної водопідготовки. Та й взагалі в самій ідеї пити воду з сріблом є щось шляхетне.

Срібло дійсно відмінний консервант і вбиває все живе. І, потрапивши в організм, срібло продовжує знищувати будь-яку органіку. Тому вживання води, насиченою іонами срібла, в кращій випадку призведе до дисбактеріозу. У гіршому – до отруєння схоже на те, яке викликають солі свинцю. А давати “срібну” воду дітям в нашій країні заборонено законодавством.

Кілька порад, як відрізнити підробку від оригіналу:

  • – шукайте на етикетці інформацію про категорії води: лікувальна, їдальня, питна;
  • – яким методом воду очистили;
  • – виробник зобов’язаний вказати джерело: номер свердловини або водопровід, адреса, склад хімічних елементів,
  • – виробники оригіналу намагаються виділити зовнішній вигляд продукції: яскрава етикетка, малюнки, кришка;
  • – оригінальна продукція продається лише в крупних торгових точках, а не в кіосках.

Контроль за якістю продукції на підприємствах лежить на виробничій лабораторії. Випуск безпечної і якісної продукції також гарантують функціонують на підприємствах системи якості ISO 9001 і ISO 22000. Крім цього, якість і безпеку продукції підтверджує Держспоживстандарт, сертифікуючи її, а МОЗ гарантує якість продукції, видаючи санітарно-гігієнічний висновок не тільки на продукт, а й на тару, обладнання і технологію обробки.

Кілька секретів бутильованої води:

  • – в Європі існує норма. Вода, яка продається в пляшках з приватних рук або в магазинах повинна пройти перевірку на мутагенний ефект. Однак в Україні таких норм не існує;
  • – всі позначені на пляшках коди продукції відносяться до питної води. Вони відповідають вимогам, санітарним нормам і правилам. Однак вода з крана відповідає тим же нормам, як за складом, так і з безпеки;
  • – під час водопідготовки бутильованої води, в кращому випадку, після хлорування її озонують і виробляють ультрафіолетове опромінення з метою знищення мікробів.Вчені стверджують, при кип’ятінні хлорована вода змішується з органічними речовинами, що може спровокувати рак;
  • – при подвійному очищенні води з неї зникають компоненти, важливі для людського організму.

Related Post

Навіщо люди слухають аудіокниги? Розбираємося…Навіщо люди слухають аудіокниги? Розбираємося…

Паперові книги асоціюються з запахом бібліотеки, шелестом сторінок, красивими палітурками, закладками на сторінках. Аудіокниги ж не про це: вони невловимі, ​​у них не можна загнути лист на тому моменті, де

Оцінений ризик передачі коронавируса через продуктиОцінений ризик передачі коронавируса через продукти

Здорова людина може заразитися коронавірусом через продукти, якщо перед цим їх помацав носій COVID-19. «Якщо людина, яка інфікована, кахикнув собі в руку і передає нею пакет з їжею або саму

Як прокидатися зі задоволенням? 5 корисних прийомівЯк прокидатися зі задоволенням? 5 корисних прийомів

Для багатьох з нас день починається дзвоном будильника. І ми зустрічаємо його без задоволення. Цю ситуацію можна змінити, вважають психологи. Найчастіше ми прокидаємося зовсім не тому, що виспалися, а тому,

facebook