Який сік краще пити?

Чим відрізняється сік від нектару; чи є сік альтернативою фруктам; в чому переваги свіжовичавленого і «органічного» соків і що таке фруктові смузі?

№ 1. На упаковках ми читаємо: «сік натуральний», «відновлений сік», «нектар» У чому різниця?

Натуральний сік виходить в результаті прямого віджиму фруктів без всяких добавок і без цукру. Це еліта промислових фруктових соків . Найчастіше вони продаються в скляній упаковці. Сік на основі концентрату (його також називають відновленим) – це сік, з якого спочатку випарили воду з метою спрощення транспортування, а потім додали води перед продажем.

Зазвичай в нього не додають цукор, це продукт гідної якості за прийнятною ціною. А нектари роблять з фруктів з м’якотті, наприклад банана або абрикоса, додаючи воду і цукор, – зміст фруктів в них значно нижче.

№2. Чи може сік замінити фрукти або овочі?

Якщо взяти за норму те, що в день потрібно з’їдати п’ять порцій овочів або фруктів, одну порцію (але не більше) можна замінити склянкою соку. Справа в тому, що соки промислового виробництва, які можна купити в звичайних магазинах, – це продукт, що пройшов обробку, в ньому знижений вміст вітамінів і практично немає баластних речовин. Ці соки, безумовно, поступаються фруктам. З іншого боку, взимку найбільш доступні фрукти та овочі, вирощені в теплицях або привезені здалеку і спеціально оброблені, щоб витримати тривале зберігання. У порівнянні з ними склянка соку хорошої якості принесе більше користі.

№ 3. Свіжовичавлені соки – краще робити їх самим або можна купувати?

Свіжовичавлений сік потрібно вжити протягом півгодини. Якщо зберігати його довше, то практично всі в ньому вітаміни будуть зруйновані під дією світла і повітря. У магазинах свіжовичавлений сік зберігають в холодильнику або на льоду, щоб трохи сповільнити процес окислення. Але все ж через 30 хвилин в соку залишається мінімум корисного.

Вихід: робити сік самим або ж купувати сік, який готується у вас на очах.

№ 4. Більшість видів соків стоять на магазинних полицях, а деякі знаходяться в прилавках-холодильниках. Чи є між ними різниця?

І ті й інші соки були піддані процесу пастеризації: втрата вітамінів в цьому випадку становить від 10% до 40% в залежності від марки соку. Але соки «з холодильника» піддаються миттєвої пастеризації, яка менше впливає на їх смак і консистенцію, вони частіше зустрічаються в відділах продуктів «органік» або «біо».

Для пастеризації біосоков використовується центрифуга, в якій шар соку в 5 мм стікає по нагрітої до 85 ° С площині і потім миттєво охолоджується,. Це дозволяє звести до мінімуму руйнування корисних речовин і продовжити термін придатності.

№5. Чи не занадто багато цукру у фруктових соках?

У більшость соків тривалого зберігання додають цукор (сироп глюкози, фруктози) – зазвичай це вказується на упаковці. Це важливо для тих, хто стежить за вагою: миттєво засвоюваний цукор підвищує апетит і провокує розвиток цукрового діабету. Кількість цукру залежить і від виду фруктів: наприклад, найсолодший сік – виноградний – містить приблизно 15 г цукру на 100 мл, що дорівнює трьом шматочках цукру. Нектари промислового виробництва також містять багато цукру, тому краще обмежити їх споживання.

You cannot copy content of this page